Savannah to rasa kota, która zyskała popularność ze względu na swój niezwykły wygląd i niecodzienne pochodzenie. Jest to stosunkowo nowa rasa, która powstała w latach 80. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, w wyniku krzyżowania kota domowego z serwalem afrykańskim.

Wygląd

Savannah to kot o charakterystycznym wyglądzie, przypominającym nieco małego leoparda. Ma on długie kończyny, duże, trójkątne uszy i krótką, gęstą sierść o kolorze od jasnego beżu do ciemnego brązu. Charakterystyczną cechą rasy jest także długi, smukły ogon z czarną końcówką.

Charakter

Savannah to kot o energicznym i aktywnym charakterze. Bardzo ciekawi się otaczającym go światem i lubi eksperymentować. Potrzebuje dużo ruchu i zabawy, aby pozbyć się nagromadzonej energii. Jest to rasa, która świetnie nadaje się dla osób aktywnych, które będą w stanie zapewnić kotu odpowiednią ilość ruchu i stymulacji.

Pielęgnacja

Savannah to kot o krótkiej sierści, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wystarczy regularnie czesać kota, aby pozbyć się martwego włosa i zapobiec tworzeniu się kołtunów. Koty tej rasy nie mają tendencji do nadmiernego linienia, co stanowi dodatkowy atut dla osób, które nie lubią sprzątać po swoich zwierzętach.

Podsumowanie

Savannah to rasa kota, która z pewnością przyciąga uwagę swoim niezwykłym wyglądem i niecodziennym pochodzeniem. Jest to kot o aktywnym charakterze, który wymaga dużo ruchu i zabawy. Dla właściwego opiekuna będzie to jednak wspaniały towarzysz, który zapewni mnóstwo radości i wrażeń.